AS Viru Õlu uudised

Žiguli - endine menutoode on tagasi! Prindi
Reede, 07 Mai 2010 00:00

ŽiguliEndine menutoode on tagasi!

Retro-meeleolus hele kvaliteetõlu. Mäletusi aastakümnete tagusest õllemaailmast uues värskes kuues. Toote üldine kuvand on nostalgiline, kuid toote sisu on kaasaegselt kvaliteetne ning pakub naudingut ka kõige nõudlikuma õllesõbra maitsemeelele. Ehe Eesti odraõlu – valmistatud Eesti odrast ja linnastest.

 

Žiguli õlle tagasitulek

Mõnikümmend aastat tagasi Eestis kõige laiemalt levinud õllemark Žiguli on taas jõudnud kauplustesse. Retrohõngulise õlle on pruulinud AS Viru Õlu.

Kunagine menutoode on äratuntavalt säilitanud oma tollase välimuse. Selleks, et retrotootena turule toodud õlu näeks välja nagu aastakümneid tagasi, vaadati läbi hulgaliselt endistest aegadest pärit etikette, mille seast valiti välja ajastule eriti iseloomulikud. Paraku on vahepealsete aastatega muutunud õllepudeli kuju.

Žiguli õlle maitse on tänapäevaselt kvaliteetne. Uuriti endisaegseid Žiguli õlle retsepte, et neid ühildada kaasaegsete tootmisvõimalustega. Selleks, et hoida au sees vanu õllepruulimise traditsioone, on Žiguli õllesse lisatud Virumaal kasvatatud Eesti otra, mis lõpptulemusena annab õllele kergelt tajutava maitsevarjundi. Küll tagab tänane tootmistehnoloogia õlle valmimise hoopis kõrgemal kvaliteedistandardil.

Žiguli õlut pruuliti Viru õlletööstuses esmakordselt 1975. aastal, mil tegevust Haljalas alustati. Žiguli õlu oli tol ajal üks populaarsemaid õllemarke Eestis ning iga endast lugupidav pruulikoda tootis Žiguli õlut.

Retro-toodetega on turule tulnud mitmed Eesti toidu- ja joogitööstused ning ammustest aegadest tuttavad tooted on tarbijate poolt soojalt vastu võetud.